021-86127028

     

info@alphaclass.ir

مشاوران کنکور چه کسانی هستند؟

برای انجام مشاوره تحصیلی به دانش آموزانی که قرار است در آزمون سرنوشت ساز کنکور شرکت کنند، باید از افراد متخصص در این زمینه استفاده کرد. در واقع یکی از ویژگی های مهمی که این افراد مشاور بایستی داشته باشند، شناخت کافی از دانش آموز است. این شناخت می تواند در زمینه عادت ها و روحیات و علایق دانش آموز مورد نظر باشد.

ویژگی های مربوط به مشاور، با برنامه ای که برای دانش آموز تعیین می کند، مشخص می شود. این برنامه بایستی طوری باشد که همه اهداف دانش آموز را در نظر گرفته و به تفریحات او نیز توجه کند.

همچنین مشاور تحصیلی که برای آزمون کنکور دانش آموز انتخاب می شود، باید با همه دروس فرد آشنا باشد تا بتواند برنامه ریزی مناسبی را تدوین کند و دانش آموز را به اهداف مورد نظر برساند. علاوه بر این مشاور با شناخت کافی که از فرد به دست می آورد، می تواند مقصد و هدف درست را نیز برای دانش آموز تعیین کند.

مشاوره و برنامه ریزی کنکور

به دست آوردن راهکارهای مناسب برای برنامه ریزی در درس خواندن، می تواند فرد را در رسیدن به هدف خود و قبول شدن او در رشته مورد علاقه کمک کند. مشاوره و برنامه ریزی کنکور بایستی توسط مشاوران حرفه ای و متخصص انجام پذیرد.

برای پاسخ به این سوال که مشاوران کنکور چه کسانی هستند، بایستی به نوع مشاوره این افراد به دانش آموزان مختلف توجه کرد. چرا که برنامه ریزی و مشاوره برای هر فرد، به صورت اختصاصی بوده و با توجه به خصوصیات روحی این فرد تعیین می شود.

مشاوره و برنامه ریزی برای این آزمون، می تواند به دو صورت حضوری و غیر حضوری انجام شود. مشاوره آنلاین در روش غیر حضوری، برای دانش آموزانی کاربرد دارد که به دلایل مختلف از جمله شرایط جغرافیایی، قادر به حضور در مراکز مشاوره ای مختلف نیستند.

نحوه مطالعه برای کنکور با آزمون ها و امتحان های دیگر متفاوت است. برای شرکت در این آزمون علاوه بر مشاوره و برنامه ریزی بایستی با روش های مختلف تست زدن نیز آشنا شد. پس از قبولی در این آزمون نیز می توان با استفاده از مشاوره آنلاین و حضوری، انتخاب رشته مناسبی انجام داد.

مشاورای حرفه ای آلفا که خودشون نفرات برتر کنکور میباشند راهنما و پشتیبان شما هستن و شما رو روی ریل موفقیت نگ میدارن.

moshaver neda banner

 

علی عدلی