تفریحات سالم یک کنکوری

تفریحات سالم یک کنکوری

تفریحات سالم یک کنکوری چگونه است؟

تفریح در دوران کنکور اگر به صورت برنامه ریزی شده باشد، تاثیر مثبتی بر روند یادگیری و پیشرفت شما خواهد داشت. اگر تفریحی نداشته باشید شاید ماه های اول درس خواندن را خوب و قوی شروع کنید اما با نزدیک شدن به کنکور و سنگین تر شدن رقابت، خستگی مانع پیشرفت شما می شود. بنابراین حتما در برنامه ریزی خودتان جایی برای تفریح داشته باشید مخصوصا اگر پیشرفتی داشتید یا ترازتان در آزمون خوب شد با تفریح به خودتان پاداش بدهید اما حواستان باشد که در تفریح زیاده روی نکنید چون با افراط در تفریح، به جای پیشرفت، مانعی برای ادامه مسیرتان ایجاد خواهید کرد.
در ادامه چند تفریح برای زمان کنکور توضیح داده شده که می توانید با توجه به برنامه و علاقه خودتان، زمانی برای آن ها در نظر بگیرید.

1- تماشای فیلم:

تفریحات کنکوری

می توانید برای برنامه ها و فیلم های مورد علاقه تان وقت صرف کنید، اما بهتر است فیلم هایی ببینید که باعث ایجاد انرژی و انگیزه در شما می شود.

2- ورزش کردن:

تفریحات کنکوری

ورزش هم جسم و هم روح شما را شاد می کند. 30 دقیقه ورزش کردن در اول صبح، انرژی شما را چند برابر می کند.

3- قدم زدن:

تفریحات کنکوری

می توانید در آخر هفته یا بعد از آزمون کمی پیاده روی کنید و ذهن خودتان را از دغدغه ها پاک کنید که هفته خود را با انرژب بیشتری شروع کنید.

4- گردش با دوستان:

تفریحات کنکوری

اگر دوستان صمیمی دارید که باعث انرژی و انگیزه دادن به شما می شوند با آن ها به گردش بروید. برعکس اگر شما را ناامید می کنند قید این تفریح را بزنید.

5- موسیقی:

تفریحات کنکوری

موسیقی مناسب به خودی خود باعث آرامش می شود و افرادی هستند که حتی هنگام مطالعه نیز به موسیقی گوش می دهند.

6- دنیای مجازی:

تفریحات کنکوری

گشتن در فضای مجازی که جزء جدایی ناپذیر زندگی روزمره شده، در زمان های استراحت و صورت کنترل شده ممکن است مفید باشد اما زیاده روی در آن مانعی برای پیشرفت شماست. از فضای مجازی به صورت کوتاه و برای مطالعه مطالب مفید استفاده کنید.

7- رستوران گردی:

تفریحات کنکوری

خودتان را به یک وعده غذایی جذاب دعوت کنید. بهتر است این پاداش را در ازای رسیدن به اهدافی که در برنامه تان تنظیم کرده اید اختصاص دهید. تا علاوه بر اینکه انگیزه ی بیشتری برای انجام تعهدات خود در برنامه ی مطالعاتی تان داشته باشید، تفریح کوتاهی هم داشته باشید و حال و هوای تان را عوض کرده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.