021-86127028

     

info@alphaclass.ir

برنامه ریزی برای کنکور 1400

داشتن برنامه برای موفقیت در هر امری، جزء جدانشدنی و مهمی در رسیدن به آن هدف است. نداشتن برنامه ریزی بلند مدت، میان مدت و حتی روزانه به شما در راستای رسیدن به مقصد و منظورتان لطمه می زند. کنکور نیز به عنوان بخشی سرنوشت ساز در آینده شما از این قاعده مستثنی نیست و میبینید که به امری حرفه ای و پر رقابت در دهه های اخیر تبدیل شده است.

 

 برنامه ریزی کنکور 1400

 

همه ی دانش آموزان برای موفقیت در کنکور درس می خوانند ولی علت دریافت نتیجه متفاوت بین دانش آموزان چیست؟

اصلا چطور باید برنامه ریزی کرد؟
چه کسانی به ما در امر برنامه ریزی می توانند کمک کنند؟
اصلا خودمان برنامه بریزیم یا آن را به کسی محول کنیم؟


در این مقاله قصد داریم به این سوالات پاسخ دهیم.

حتی نام کنکور نیز برای دانش آموزان استرس آور است. برنامه ریزی می تواند اضطراب ها را کاهش و آرامش ذهنی همراه با نظم ایجاد کند. ولی واضح است با برنامه ریزی غلط به جایی نمی رسید و یک برنامه اصولی و حرفه ای لازم می باشد.

برای برنامه ریزی کنکور 1400 چه قدم هایی لازم است؟

 

کنکور 1400

1- از تابستان به فکر باشید.
دقت کنید زمان به سرعت سپری میشود. برای نیل به رتبه ی خوبی در کنکور 1400 تعلل نکنید و از همین حالا اقدام به برنامه ریزی نمایید. در ضمن شما در طول سال درگیر درس های سال دوازدهم خود میشوید. لذا تابستان بهترین زمان برای مطالعه درس های سال قبل است.
2- برنامه واقع بینانه تهیه کنید.
ویژگی های شخصی خودتان، نقاط قوت، ضعف و توان خود را در نظر بگیرید. برنامه رویایی تهیه نکنید و به اندازه توانتان از خودتان توقع داشته باشید. به عنوان مثال از امروز که میخواهید شروع کنید به مطالعه جدی دروس روزی 16 ساعت درس خواندن شاید واقعا برایتان مقدور نباشد و باید با تعداد ساعت کمتری شروع کرد و به مرور زمان به ساعت دلخواهتان رسید.
3- کسانی در کنکور 1400 موفق می شوند که قادر به نتیجه گرفتن در تمامی دروس باشند.
کنکور در مجموع یک آزمون 4 ساعته است. شاید منصفانه نباشد ولی کلا شما 4 ساعت وقت دارید تا تمام تلاش های تحصیلی خود را نشان دهید. قطعا کسانی در کنکور 1400 بهترین نتیجه را دریافت می کنند که در تمامی درس ها درصد خوبی کسب کنند. لذا برنامه ریزی درسی خود را به صورت موازی روی تمام درس ها انجام دهید و هیچ درسی را کنار نگذارید.
4- وقت مرور و جمع بندی مطالب را حتما در نظر بگیرید.
شاید شما در یک درس قوی باشید و در آزمون های آزمایشی نیز درصد خوبی کسب کنید. اما اگر از مرور و جمع بندی دوره ای آن غافل گردید در انتها نتیجه ی دلخواه روی آن سرفصل درسی را بدست نیاورید.
حتما برای برگشتن به مطالب مهم م مرور مجدد آنها در نظر بگیرید. مطالعات علمی نشان می دهد اگر شما به مطلبی که 7 روز پیش خوانده اید مراجعه نکنید، حتما بخش های مهمی از آن را فراموش خواهید کرد.
5- زمان استراحت و فراغتی برای خود در نظر بگیرید.
باید بگویم شرط موفقیت در کنکور 1400 این است که نبرید!
یعنی خود را خسته و دلزده نکنید. حتما در کنار خواندن جدی درس ها استراحت و تفریح نیز لازم است. لذا حتما زمان هایی در این رابطه در نظر بگیرید.
6- خودتان بهترین برنامه ریز شخصیتان هستید ولی چون متخصص نیستید حتما کمک بگیرید.
قطعا هیچ کس بر همه ی نقاط قوت و ضعف شما واقف نیست. لذا خودتان بهترین طراح و برنامه ریز بصورت کلی هستید. ولی از آنجاییکه تجربه و تخصص کافی ندارید حتما باید از مشاوران و برنامه ریزان این حوزه کمک و راهنمایی بگیرید.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید