021-88680596

     

info@alphaclass.ir

آزمون آنلاین

آزمون آنلاین نعمت است یا بلایی آسمانی؟ برای برخی از دانشجویان برگزاری امتحان آنلاین یک تجربه جدید و تا حدودی مبهم است. آنها نمی دانند که دقیقاً چه چیزی را باید انتظار داشته باشند و از چه مهارت ها و استراتژی هایی استفاده کنند تا به آنها امکان دهد بهترین عملکرد خود را نشان دهند. اما شما باید بدانید که بسیاری از اقداماتی که لازم است برای انجام آزمون آنلاین انجام دهید مشابه مواردی است که در هنگام آمادگی برای یک آزمون کلاسی یا دانشگاهی انجام می دهید و حتی شاید خیلی از مزیتهای آزمون‌آنلاین بیشتر باشد.

 

آزمون آنلاین

 

 اگر کمی منصف باشیم امتحان آنلاین فرصتی بزرگ برای موفقیت است. شما به راحتی می توانید در خانه در اتاق خواب  گرم و نرم خود به سادگی آزمون بدهید. بدون اینکه نیاز به بیرون رفتن از خانه،اتلاف وقت و انرژی در مسیرهای پر ترافیک خیابان ها، رفتن به دانشگاه و نشستن یک ساعت تا دو ساعت در جلسات امتحان خشک، پر استرس با مراقبان تیزبین داشته باشید. اینجاست که شما هم به این نتیجه میرسید که دادن آزمون آنلاین چقدر می تواند راحت، بی دردسر و خوشایند باشد.

 خوب با این تفاسیر اگر شما هم علاقه مند به دادن آزمون آنلاین شده‌اید باید بدانید که چگونه می توانید خود را از نظر ذهنی و جسمی برای آن آماده کنید. در اینجا 6 نکته برای آماده سازی شما برای حضور در آزمون آنلاین آورده شده است

 • فضای مناسب ایجاد کنید

برای ایجاد تمرکز کامل هنگام آزمون دادن باید برای خود محیطی آرام  ایجاد کنید. این محیط آرام بخش می تواند اتاق خواب شما، اتاق نشیمن، بالکن، خانه دوستتان یا جاهای دیگر باشد. هر مکانی که می توانید در آن احساس راحتی کنید. فقط باید دقت کنید که این محیط به اندازه کافی خواب آور نباشد تا سر جلسه آزمون شما را به خواب عمیق فرو نبرد! اگر چنین مکانی در خانه وجود ندارد حالا نوبت شماست که چنین مکانی را ایجاد کنید. میزی را به خود اختصاص داده و آن را تمیز و مرتب کنید. سعی کنید رو به پنجره برای برخورداری از نور بیشتر و هوای باز بنشینید. محیط شما باید کاملاً آرام باشد تا به دور از سر و صدا و هیاهو بتوانید در سکوت و آرامش آزمون خود را بدهید. تلویزیون و رادیو خاموش باشد به هم اتاقی و خانواده بگویید که شما در حال امتحان دادن هستید تا در این مدت کمتر حواس شما را پرت کنند.

 • رایانه و اتصال کامل به اینترنت را چک کنید

 قطع ارتباط اینترنت می تواند مشکل بزرگی باشد به خصوص وقتی که در وسط یک جلسه و از همه مهمتر آزمون آنلاین نهایی هستید. قبل از برگزاری امتحان مطمئن شوید که اتصال اینترنت هیچ مشکلی ندارد. همین کار ساده می تواند استرس شما را به اندازه زیادی کاهش دهد.

 • یک آزمون آنلاین آزمایشی بدهید

 برای سنجش مهارت های خود می توانید یک آزمون آنلاین به عنوان  آزمایشی از خود بگیرید. این راهی است که می‌تواند برای آمادگی شما برای آزمون آنلاین نهایی مفید باشد. سعی کنید تمام آزمون ها و تست هایی را که در طول ترم داد هاید بررسی کرده تا اشکالات احتمالی را برطرف کنید.

 • دستورالعمل های آزمون آنلاین را بخوانید

 یکی از مهمترین نکات برای موفقیت این است که همیشه سعی کنید قبل از قدم گذاشتن در هر راه و کاری قوانین آن را خوب بشناسید. استاد شما قطعاً قوانین و مقررات مربوط به آزمون آنلاین نهایی را برای شما بیان کرده است. به عنوان مثال آزمون آنلاین شما ممکن است در یک ساعت خاص ارائه شود و محدوده زمانی مشخصی نیز برای آن در نظر گرفته شود. شما باید این موارد را از قبل چک کنید تا در هنگام آزمون استرس خود را کاهش دهید. سعی کنید قبل از آزمون قالب آزمون خود را بدانید اینکه استاد شما از چه مدل سوالاتی استفاده می کند؟ چند گزینه ای تشریحی و ….

 • هنگام آزمون آنلاین زمان خود را برنامه ریزی کنید

اینکه برای هر سوال چه مدت زمان می توانید اختصاص دهید. سعی کنید به ساعت توجه داشته باشید تا بتوانید وقت خود را مدیریت کنید. حتی می توانید آلارم گوشی یا هشدار دیگری را تنظیم کنید که در مدت زمان معین به شما هشدار دهد که وقت رو به پایان است. 5 تا 10 دقیقه قبل از به پایان رسیدن آزمون سعی کنید که جواب ها را برای استاد بفرستید.

 • درست و اصولی مطالعه کنید

شما ممکن است خوش شانس بوده باشید و  فرصت کرده باشید تا کل کلمات جزوه ها و کتاب ها را به ذهن بسپارید. اما اگر این طور نیست و زمان کمی تا برگزاری آزمون آنلاین مانده است، شما لازم نیست همه مطالب کتاب و جزوه را به ذهن بسپارید. بلکه بیشتر تلاش کنید تا یادداشت های کلاسی و مطالبی را که استاد شما بیشتر بر روی آن تاکید داشته است مطالعه کنید. یا سعی کنید مطالب جزوه را به صورت خلاصه نویسی در آورده و سپس آن را مطالعه کنید. سعی کنید به توانایی های خود ایمان داشته باشید چرا که نگرانی و استرس حتی اگر شما همه مطالب را هم از حفظ کرده باشید می تواند در موفقیت شما در آزمون آنلاین تاثیر مخرب داشته باشد

 • استرس خود را کاهش دهید

 امتحانات چه به صورت حضوری و چه به صورت آنلاین، همیشه استرس زا هستند. بنابراین رعایت توصیه های زیر می تواند برای کاهش استرس و مدیریت آن مفید باشد:

 • در زمان های نزدیک به آزمون سعی کنید وعده های غذایی متعادل بخورید
 • به اندازه کافی استراحت کنید
 • برای مطالعه ی روزانه خود برنامه داشته باشید
 • سعی کنید برای کاهش استرس خود به طور مداوم با استاد یا مسئولان برگزار کننده آزمون آنلاین در ارتباط باشید، تا در صورت بروز مشکل در هنگام دادن امتحان بتوانید از پشتیبانی و حمایت آنها برخوردار شوید.

منابع:

https://www.chegg.com/play/student-life/5-tips-to-prepare-you-for-online-finals/

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید