021-88680596

     

info@alphaclass.ir

تاثیر ورزش در کنکور

تاثیر ورزش در کنکور از اهمیت بالای برخوردار است.ورزش موجب دقت و تمرکز در هنگام درس خواندن میشود. مانند پیاده روی در طول هفته موجب افزایش تمرکز در هنگام درس خواندن میشود. نرمش کردن موجب میشود که اکسیژن بیشتری به مغز برسد. نرمش نیز رشد سلول های مغز را افزایش میدهد.در یک قسمت از مغز ناحیه ای به نام هیپوکامپ وجود دارد که در یادگیری تاثیر دارد. استرس موجب تخریب این ناحیه میشود و در شما در یادگیری دچار اختلال می شوید. 

 

ورزش در دوران کنکور

 

اگر در ایام کنکور دچار خستگی ذهنی شدید نرمش بهترین راه برای کاهش این خستگی میباشد. ورزش و تفریح  از عوامل مهم برای موفقیت در کنکور است. این دو عامل سبب افزایش انگیزه برای درس خواندن میشود. البته ورزش و تفریح نباید به گونه ای باشد که تمام وقت ما را بگیرد بلکه باید کوتاه مدت باشد. سلامت بدن در دوران کنکور خیلی مهم است چون وقتی بدن ما سالم باشد در نتیجه مغز ما برای یادگیری بهتر عمل میکند. ورزش بر روی جسم و روح و روان  انسان بسیار تاثیر گذار است.

فایده و تاثیر ورزش در کنکور را شرح دهید

حرکات ورزشی و اصلاحی در دوران کنکور اهمیت بسیار بالای دارد. انجام ورزش فایده های زیادی دارد که عبارت است از:

 • آسان تر بخوابید
 • پر کردن اوقات فراغت
 • جوان نگه داشتن فکر
 • جلوگیری از کسالت و تنبلی 
 • قوی کردن اراده
 • حافظه را قوی تر میکند
 • بدن انسان را در مقابل بیماری ها قوی تر میکند
 • مانع از افسردگی افراد میشود
 • کاهش استرس

ورزش یکی از سالم ترین کارها برای پر کردن اوقات فراغت است. ورزش انسان را شاداب و سرحال نگه میدارد. تاثیر ورزش در کنکور خیلی مهم است و باید به آن توجه زیادی شود. تحقیقات نشان داده است دانش آموزانی که ورزش میکنند نسبت با دانش آموزانی که ورزش نمی کنند وضع تحصیلی شان خیلی بهتر از افرادی است که ورزش نمی کنند. حتما به گوشتان خورده است که عقل سالم در بدن سالم است. سال سوم دبیرستان یکی از مقاطع مهم دانش آموز می باشد همچنین حجم بالای درس ها به مطالعه زیادی نیاز دارد.  یکی از راه های موفقیت آن برنامه ریزی است.

 تاثیر ورزش در کنکور را میتوان از جنبه های مختلف بررسی کرد. انجام ورزش در صبح سطح یادگیری فرد رو بسیار افزایش میدهد. انجام ورزش صبحگاهی یکی بهترین زمان ورزش می باشد. مغز انسان در صبح مطالب را به خوبی یاد میگیرد که اگر در کنار آن ورزش هم انجام شود عالی خواهد بود و فرد نتیجه مطلوبی به دست خواهد آورد. در چند سال گذشته تاثیر ورزش در کنکور مورد توجه نبود و به آن اهمیت نمی دادند اما اخیرا مشاوران کنکور به تاثیر ورزش در کنکور توجه خاصی دارند و آن را یکی از عوامل موفقیت در کنکور می دانند.

 

ورزش در دوران کنکور

 

نکات مهم در مورد تاثیر ورزش در کنکور

پنج نکته کلیدی در مورد تاثیر ورزش در کنکور عبارت است از:

 • انجام سه یا چهار بار ورزش در هفته به مدت نیم ساعت باعث افزایش توان یادگیری میشود.
 • مکان آرام و فضای باز برای انجام ورزش بسیار مهم است.
 • برای ورزش و درس خواندن برنامه ریزی داشته باشید.
 • تمرینات ورزشی را در حد تعادل انجام دهید و به هیچ وجه زیادی روی نکنید.
 • برای انجام یک ورزش آرام بخش یوگا بهترین پیشنهاد است.

 

ورزش اعتماد به نفس فرد را افزایش میدهد .به میزانی که بدن انسان در طول روز فعال باشد یادگیری درس های جدید برای فرد بهتر و بیشتر خواهد بود. اگر ما تاثیر ورزش در کنکور را بدانیم از کسانی که این مطلب را نمیدانند بسیار جلوتر و موفق تر در درس خواندن خواهیم بود. دانش آموزان با تحرک از عزت نفس و اعتماد به نفس بالای برخوردار هستند. قرار دادن ورزش در برنامه روزنامه یکی از عوامل تخریب یادگیری یعنی استرس را کاهش میدهد. تاثیر ورزش در کنکور را فقط کسانی درک میکنند که در طول درس خواندن خود، ورزش را هم انجام داده اند.

به طور کلی ورزش باعث میشود که با قدرت بیشتری برای رسیدن به اهداف خود حرکت کنیم. همچنین انرژی های منفی را از ما دور میکند و انرژی مثبت را جایگزین آن میکند. یکی از عوامل مهم موفقیت دانش آموز در کنکور توجه به تاثیر ورزش در کنکور است‌. از طرفی ورزش سبب میشود که شبانه خواب راحت تری داشته باشیم. همانطور که میدانید خواب هم در یادگیری و هم در ورزش اهمیت بسیاری دارد. چنان که خواب کافی نداشته باشیم در طول روز کسل و خسته هستیم و حوصله انجام هیچ کاری را نداریم. اگر بخواهیم تاثیر ورزش در کنکور را تشبیه کنیم بهترین چیز خواب است. چون همانطور که ورزش برای کنکور بسیار مهم است خواب هم برای بدن بسیار مهم می باشد

تاثیر ورزش در کنکور را توضیح دهید

یکی از ورزش های که باعث افزایش تمرکز و ‌کیفیت مطالعه میشود ،شنای آرنج است. این ورزش قسمت میانی بدن را قوی میکند.و همه ماهیچه ها را به فعالیت وادار میکند.این ورزش قسمت میانی بدن را قوی میکند و به اصطلاح استقامت آن را افزایش میدهد. ناگفته نماند این ورزش خستگی را کاهش میدهد.ابو علی سینا نیز ورزش را مهم دانسته است که میگوید سلامتی بدن بر دو اصل استوار است که در راس آن ورزش است.ایشان می گوید کسی که ورزش میکند به دارو اصلا نیاز ندارد و حرکت و فعالیت موجب درمان او میشود. تاثیر ورزش در کنکور بسیار گسترده است هر چه در مورد فایده های آن برای کنکور بگوییم کم است.

تاثیر ورزش در کنکور علاوه بر اینکه بر درس تاثیر دارد موجب تناسب اندام میشود و افرادی که کنکور دارند امکان دارد به علت نشستن های طولانی و خم شدن بر روی کتاب های درسی موجب برخی از نارحتی های مفصلی و ... شوند‌. بنابراین بیش از دیگران به ورزش نیاز دارند.تاثیر ورزش در کنکور این است که انرژی و تحمل افراد را بهبود میبخشد. اندام های که بیشتر تحت تاثیر ورزش قرار می گیرند مغز و قلب است. به همین دلیل است که تاثیر ورزش در کنکور بسیار مهم است.غذای مغز گلوکز و اکسیژن است. بنابراین با ورزش کردن یکی از غذاهای مغز یعنی اکسیژن را تامین کرده ایم.ورزش حر‌کتی است که باعث افزایش ضربان قلب و حرارت بدن میشود .که این حرکت موجب میشود سموم از بدن حذف شود. هر اندام از بدن ورزش خود را دارد.حتی چشم و گوش این اندام ها هم برای خود ورزش های دارند،در نتیجه ورزش برای بدن بسیار مفید است.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید