021-86127028

     

info@alphaclass.ir

تاریخ و زنان:

زنان همیشه در تاریخ ملت ها تاثیر گذار بوده اند. در تاریخ هر ملتی زنانی وجود دارند که با هوش خود توانسته اند کاری کنند که برای همیشه در ذهن ها باقی بمانند و راهی که آن ها برای آیندگان هموار ساخته اند همیشه مورد استفاده برای امروز و فرداها باشد. زنان در تمامی عرصه به خوبی توانسته اند موفق شوند در هر دوره ای و ما اکنون میخواهیم به 6 زن ریاضیدان که در ریاضیات انقلاب کردند را معرفی کنیم و آنها را بیشتر بشناسیم.

 

ریاضیات

 

6 زن ریاضیدان که در ریاضیات 

 ما اکنون به نگاهی کوتاه به زنی این 6 زن ریاضیدان که ریاضیات انقلاب کردند ،می اندازیم تا شاید بتوانیم آنها و راهشان را الگوی زندگی خود قرار دهیم.

1.کارولین هرشل(1750):

او در در زمینه اختر شناسی مشغول به فعالیت بود و اولین زنی بود ستاره دنباله دار کشف کرد و تا آخر عمر خود 2500 خوشه ستاره ای را کشف کرد. بعد از مدتی برادر او که ویلیام هرشل بود؛ کسی که سیاره اورانوس را کشف کرد، متوجه استعداد خواهرش در زمینه ریاضیات شد و به او کمک کرد تا در این زمینه فعالیت خود را آغاز کند و حتی در سفرهای خود به خواهرش اجازه تدریس بجای خود را میداد و در واقع به او کمک کرد تا بتواند دراین زمینه پیشرفت کند و همین حمایت ها و تلاش های خود کارولین باعث شد که او مدال طلا انجمن نجوم و ریاضیات را در زمان خود دریافت کند.

2.امی نوتر(1882)

امی بسیار علاقه مند به مطالعات ریاضی بود و فعالیت خود را در این زمینه آغاز کرد در سال 1900  که به زنان اجازه داده شد ر کلاس های درسی شرکت کنند بدون اینکه به آن‌ها لقب دانشجو داده شود او در با انگیزه در تمامی زمستان در دانشگاه آلمان به سختی به مطالعه پرداخت. او حتی بسیاری از نظریه های آلبرت انیشتین را در مورد انرژی گسترش یافته و بسیاری از فرمول های او را تصحیح کرد. آلبرت انیشتین درباره او میگوید:« امی یکی از نبوغ ریاضیات در بین زنانی است که تا کنون در ریاضیات مطالعه کرده اند»

3.جان کلارک

شاید نام این فرد به واسطه فیلمی که در مورد او ساخته شد شنیده باشید، این زن یک نابغه ریاضی بود که در جنگ جهانی دوم توانست بسیاری از کد های آلمانی ها را رمزگشایی کند و اینگونه جان هزاران نفر را نجات دهد.

4.مری کارترایت

در 19 سالگی او یکی از 5 زنی بود که در آکسفورد مشغول به تحصیل بود در آن زمان که به زنان اجازه حضور در جلسات را نمی‌داند او از همکاران مرد خود میخواست تا یادداشت هایی که از جلسات بوده را به او بدهند تا او بتواند آن هارا بیاموزد. او بعد ها علاوه بر زمینه ریاضی بسیار در زمینه مدیریتی نیز رشد کرد و در های زیادی را برای زنان در مدیریت باز کرد. او اولین زنی بود که مدال سیلوستر را دریافت کرد او اولین رئیس جمهور زن انجمن ریاضیات لندن شد.

5.دوروتی جانسون ووگان

او در سال 1910 در میسوری به دنیا آمد. او به دلیل فعالیت های خود در ناسا شناخته شد که در فیلمی که اخیرا ساخته شده به نام« چهره های پنهان» او را به بیشتر به مردم معرفی شد. دوروتی و تیم او که « رایانه های انسانی» نام داشت؛ توانستند معادلات و داده هایی را ارائه دهند که بخش مهمی از کار ناسا در برنامه اولیه فضایی ایالات متحده را انجام داد.

ریاضیات بیشتر گسترش خود را مدیون زنان است

 

6.شارلوت آنگس اسکات

متولد 1858 بود او تنها عضو هیئت علمی زن در در براین ماور بود. او آزمون های ورودی کالج را طراحی کرد آزمون های ورودی مانند SAT  و ACT که هنوز هم اعتبار دارند.

همانطور که میبینید این 6 زن ریاضیدان که در ریاضیات انقلاب کردند ؛ در دوران خود با تبعیض های جنسیتی مقابله کردند و با وجود محدودیت ها خود و استعداد خود را به رخ جهانیان کشیدند.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید