021-86127028

     

info@alphaclass.ir

لزوم داشتن تفریح و سرگرمی در دوران کنکور

تفریح و سرگرمی در دوران کنکور شاید کمی عجیب به نظر برسد چون زمان بسیار زیادی از وقت آزاد ما را می گیرند و احتمالا به این فکر باشید که کم کردن از تایم مطالعه و پر کردن آن با سرگرمی و تفریح چه سودی می تواند برای نتیجه کنکور ما داشته باشد؟

قضیه به این سادگی نیست و در این مطلب هم قصد داریم دلایل علمی ادعای خود را برای شما عزیزان بازگو کنیم تا متوجه شوید تفریح و سرگرمی در دوران کنکور نه تنها به شما آسیب نمی زند بلکه بازدهی شما را به شکلی که حتی تصور هم نمی کنید افزایش خواهد داد که البته بستگی به نوع سرگرمی و تفریح هم دارد که تا چه میزان تأثیر مثبت آن را تشدید کند.

 

energetic handsome man jumping smiling with outstretched hands 8087 3803

 

در ادامه به بررسی مزایای وجود تفریح و سرگرمی برنامه ریزی شده و مشخص می پردازیم که بکارگیری چنین استراتژی قطعا به کسب نتیجه بهتر کمک خواهد کرد:

افرادی موفق خواهند بود که تفریح و سرگرمی در دوران کنکور را حذف نکنند

  • سرگرمی به شما تمرکز کردن مؤثر را آموزش می دهد

تفریح و سرگرمی در دوران کنکور در کنار دانش و سایر جنبه های زندگی کاملا در دسترس هستند و بهمین خاطر طبیعی است که ذهن به این موارد هم فکر کند. در زندگی روزمره با انواع مختلف خبرها، ویدیوها، اطلاعیه های مختلف و غیره سروکار داریم که به ما انگیزه انجام کارهای جدید را می دهند و جای تعجب هم نیست که این موارد ما را جذب نکنند. تفریح و سرگرمی در دوران کنکور مثل آشپزی، پاسور بازی، بافندگی و غیره به ما کمک می کنند که فقط روی یک موضوع تمرکز کنیم و از سایر افکار بیهوده خلاص شویم.

  • از کل فرایند مطالعه لذت خواهید برد

افرادی که سرگرمی و تفریح در دوران کنکور را در کنار مطالعه انتخاب می کنند از مطالعه کردن لذت می برند. در هر موردی حتی اگر علاقه شدید به آن داشته باشید و عملکرد بسیار خوبی هم در آن نشان داده باشید، اما مواردی هستند که از انجام آنها لذت نخواهید برد مثل مواقعی که باید چندین روز یا چندین ماه بخاطر مسابقات از خانواده دور باشید. منظور اینکه همیشه در هر مورد و کاری که انجام می دهیم، جنبه منفی هم وجود دارد اما باز هم انجام می دهیم چون از آن لذت میبریم.

به همین دلیل داشتن تفریح و سرگرمی در دوران کنکور، به معنای این است که صرفا مطالعه محض مفید نیست و باید سرگرمی هم وجود داشته باشد و یاد می گیریم که همیشه ارزش ندارد تا یک ساعت از تفریح و خواب خود کم کنیم تا به مطالعه کنکور بپردازیم و باید از هر دو لذت برد.

  • شما را ریلکس می کنند

تکالیف زیاد، کلاس های متفاوت و متنوع، برنامه مطالعاتی سنگین و پیچیده خیلی زود استرس زیادی وارد می کنند و بازدهی شما کم می شود. تجربیات و شواهد علمی نشان داده، کسانی که از مزیت تفریح و سرگرمی در دوران کنکور استفاده کرده اند استرس بسیار کمتری هم دارد و این یعنی هیچ اشکالی ندارد که در طی روز تفریح کنید، به بیرون بروید و عکس بگیرید، لحظات شادی داشته باشید و خلاصه هر کاری انرژی خوبی به شما بدهد چون این کار استرس را تا حد زیادی از شما دور می کند و همین باعث می شود که عملکرد به مراتب بهتری هم برای جلسه کنکور داشته باشید

  • برای ایجاد مهارت شیوه عالی است

حتما فکر کرده اید کسانی که در یک کار خاصی خیلی خوب عمل می کنند، حتما با این استعداد و مهارت به دنیا آمده اند و ذاتی است اما حقیقت این است که این افراد هم از صفر شروع کرده اند و با تلاش مستمر و پیاپی یاد گرفته اند و سرگرمی را فراموش نکرده اند.

تفریح و سرگرمی در دوران کنکور نیز دقیقا همین است، اگر می بینید کسانی در همه جنبه ها مثل مطالعه، تفریح و غیره تعادل خوبی برقرار کرده اند و در همه موارد نیز موفق هستند، دقیقا بخاطر همین موضوع است که تفریح و سرگرمی در دوران کنکور مثل خواندن رمان، بازی کامپیوتری و غیره را در کنار مطالعه فراموش یا حذف نکردند.

تفریح و سرگرمی در دوران کنکور لازمه موفقیت و عملکرد بهتر شماست

منبع:

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید