021-86127028

     

info@alphaclass.ir

آیا رنگ های در مطالعه تاثیر گذار هستند؟

آیا تئوری رنگ به شما در مطالعه کمک می کند؟ در هنگام مطالعه، محیط بر روی شما خیلی تاثیر می گذارد و اگر به محیطی که در آن مطالعه می کنید عادت داشته باشید بیشرین تمرکز را در هنگام مطالعه خواهید داشت. اما اگر محیط را با وسایل جدید تغییر دهید در هنگام مطالعه شما تمرکز خود را برای مدتی از دست خواهید داد تا زمانی که دوباره به آن محیط عادت کنید. این محیط اطراف می تواند شامل میز مطالعه، صندلی، چراغ اتاق، پتو، بالشت و ... باشد. یکی از عناصر مهم در این محیط تئوری رنگ ها است.

 

محیط مطالعه

 

در این مقاله میخواهیم بررسی کنیم که آیا تئوری رنگ به شما در مطالعه کمک می کند؟ یا خیر؟ مطالعات علمی اخیر نشان داده اند که  رنگ های محیطی بسیار در تمرکز شما در هنگام فکر کردن و مطالعه، موثر هستند. بنابراین انتخاب رنگ های نامناسب برای محیط می تواند فشار های ذهنی اضافی را برای شما به وجود آورد تا به راحتی نتوانید به محیط عادت کنید. اما انتخاب های مناسب در رنگ محیط این امکان را به شما می دهد تا ذهنتان را به محیط اطراف عادت دهید.

آیا تئوری رنگ به شما در مطالعه کمک می کند؟ یا خیر؟

برای درک بهتر جواب این سوال که آیا تئوری رنگ به شما در مطالعه کمک می کند؟ یا خیر؟ می خواهم شما را با سه رنگی که، در محیط مطالعه شما تاثیر جدی می گذارد آشنا کنم. اولین رنگ منحصر به فرد، رنگ سبز است. رنگ سبز نشانه آرامش و آسایش است. اگر شما خیلی فعال هستید و نمی توانید ذهن خود را در محیط مطالعتان آرام کنید، شما باید کمی رنگ سبز به محیط مطالعه خود اضافه کنید. رنگ سبز محیط های طبیعی را برای شما یادآوری می کند و به ذهن شما کمک می کند تا به آرامش برسد و تمرکز بیشتری داشته باشد. دومین رنگ منحصر به فرد و هیجان انگیز، رنگ نارنجی است. رنگ نارنجی انرژی بخش است و نشانه ی جنب و جوش و انگیزه است. اگر شما زیاد فعال نیستید و خیلی زود خسته می شوید یا در زمان مطالعه به خواب می روید بهتر است کمی رنگ نارنجی به محیط مطالعتان اضافه کنید این رنگ به شما کمک می کند تا ذهن خود رو فعال نگه دارید و حس جنب و جوش بیشتری را در شما به وجود می آورد.

 

محیط مطالعه کنکور

 

بنابراین اگر در زمان مطالعه به خواب می روید هر چه سریع تر این تغییر را در محیط مطالعه خود به وجود بیاورید. سومین رنگ منحصر به فرد، رنگ آبی است. رنگ آبی نشانه خنثی بودن است. رنگ آبی یکی از موثرترین رنگ ها در تغییر حالت های روحی انسان ها است.  اگر شما در هنگام مطالعه نمی توانید انرژی خود را کنترل کنید مثلا در هنگام مطالعه انرژی زیادی دارید و یا خیلی غیر فعال هستید و نمی توانید توازن را بین اینکه فعال یا غیر فعال باشید را حفظ کنید، وقت آن فرا رسیده است که کمی رنگ آبی به محیط مطالعتان اضافه کنید. رنگ آبی به شما کمک می کند که انرژی خود را به تعادل برسانید و می توانید انرژی خود را برای مدت زمان بیشتری حفظ کنید و به کار های بیشتری رسیدگی کنید و یا همچنین مطالعه بیشتری داشته باشید.

 

حال که سوال آیا تئوری رنگ به شما در مطالعه کمک می کند؟ را بهتر درک کردید و با رنگ های منحصر به فرد سبز، نارنجی و آبی آشنا شدیم و دانستیم که در چه زمان هایی، آن ها را به محیط مطالعه خود اضافه کنیم. یک نکته مهم را باید در نظر بگیریم که شاید همیشه ما در محیط مطالعه خود تنها نباشیم و افراد دیگری هم در محیط مطالعه ما شریک باشند (مثل کتابخانه ها). بنابراین به راحتی نمی توانیم رنگ محیط را تغییر دهیم اما ما می توانیم با تغییر اشیاء محیط اطراف خود، حالت های خود را در هنگام مطالعه تغییر دهیم، مثلا: از یک گلدان بر روی میز کتابخانه یا از وسایل با رنگ های مختلف  مثل یک خودرکار نارنجی، دفتر نارنجی و ... استفاده کنیم.

منابع مورد استفاده:

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید