مقایسه آزمون های آزمایشی

مقایسه آزمون های آزمایشی

مقایسه آزمون های آزمایشی چگونه است؟

در سطح کشور آزمون های آزمایشی متعددی برگزار می شود اما انتخاب بهترین آزمون آزمایشی کار دشواری می باشد و اکثر داوطلبان نیز فقط از روی جامعه ی آماری، احساس می کنند بهترین آزمون آزمایشی را انتخاب کرده اند در حالی که راه را اشتباه رفته اند.

آزمون های آزمایشی

از نظر سطح سوالات:

قلم چی:  سوالات آزمون‌های قلم چی هر ساله به سمتی می‌رود که بیشتر دارای ایده‌های نوباشد و به همین دلیل تقریبا شاهد سوالات سخت و با کیفیتی از این موسسه هستیم که با توجه به کنکورهای اخیر نکته منفی به حساب نمی آید.

گزینه 2:  سوالات این آزمون‌ها دارای شباهت‌های زیادی با سوالات کنکور هستند. این شباهت هر ساله با جدید شدن سوالات کنکور ادامه دارد. در کل سوالات با کیفیت و استانداردی در آزمون‌های گزینه دو طرح می‌شود.

گاج: از نظر قدمت آزمون های آزمایشی گاج جدید تر از آزمون های آزمایشی موسسات دیگر است. هرچند در این مدت پیشرفت خوبی از نظر سطح سوالات داشته اما همچنان در بعضی از دروس جای کار دارد و می تواند خود را به استاندارد ها نزدیک تر کند.

سنجش: اگر شما هم فکر میکنید که سوالات آزمون های سنجش توسط طراحان سوالات کنکور طرح می شود، کاملا در اشتباهید! بنابراین این صحبت که با بررسی آزمون‌های سنجش به راحتی از پس کنکور برمی‌آیید را فراموش کنید. به طور کلی سطح سوالات سنجش نرمال است. نه می‌توان از آن‌ها به عنوان سوالات سخت یاد کرد و نه سوالاتی که فاقد ارزش هستند.

از نظر جامعه آماری:

قلم چی:  جامعه آماری فوق‌العاده بالای کانون به شما این امکان را می‌دهد که خودتان را در میان رقبای بیشتری (چه قوی و چه ضعیف)  بسنجید؛ اما این نکته را فراموش نکنید که داشتن جامعه آماری بالا نباید تنها دلیل شما برای انتخاب یک آزمون آزمایشی باشد.

گزینه 2: جامعه آماری گزینه دو هر ساله رو به افزایش است اما به طور کلی این جامعه آماری در مقابل قلم چی کم تر بوده و از نظر جامعه آماری بیشتر قلم چی حرف اول را می‌زند.

گاج: موسسه گاج جامعه آماری خوبی ندارد و همین موضوع باعث می‌شود کسانی که تمایل دارند در یک جامعه آماری خوب مورد سنجش قرار بگیرند تمایل کمتری برای شرکت در آزمون‌های گاج نشان دهند.

سنجش: جامعه آماری آزمون‌های مرحله ای در طول سال چندان جالب نیست، ولی آزمون‌های جامع سنجش با حداکثریت شرکت کننده هر ساله برگزار می‌شود. اکثر داوطلبان حتی آن‌هایی که در طول سال در آزمون‌های سایر موسسات شرکت می‌کردند نیز آزمون‌های جامع سنجش را به خاطر جامعه آماری عالی آن از دست نمی‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.